Hlavní obsah
"Cítím se, jako by byla vyrvána část mého těla," prohlásil vdovec Benedict Barboza, který se Saldanhaovou žil 19 let. Foto: Toby Melville, Reuters

V Londýně proběhla mše za sestru, která naletěla moderátorům na dotaz o Kate

V londýnské westminsterské katedrále se v sobotu uskutečnila mše za zdravotní sestru Jacinthu Saldanhaovou, která se oběsila po fingovaném telefonátu australských rozhlasových moderátorů.

"Cítím se, jako by byla vyrvána část mého těla," prohlásil vdovec Benedict Barboza, který se Saldanhaovou žil 19 let. Foto: Toby Melville, Reuters
V Londýně proběhla mše za sestru, která naletěla moderátorům na dotaz o Kate

Šestačtyřicetiletá Jacintha Saldanhaová před týdnem spáchala sebevraždu poté, co přepojila hovor na sestru, která vyzradila podrobnosti o stavu hospitalizované těhotné vévodkyně z Cambridge, manželce prince Williama.

Se Saldanhaovou, matkou dvou dětí, se přišli rozloučit vedle příbuzných i obyvatelé Londýna, napsala agentura DPA. Již v pátek uspořádala tryznu nemocnice krále Edvarda VII., kde žena pracovala. Pohřbena by podle Reuters měla být v pondělí v Indii, odkud pochází.

"Cítím se, jako by byla vyrvána část mého těla," prohlásil vdovec Benedict Barboza, který se Saldanhaovou žil 19 let. "Tvá ztráta je velmi bolestivá, nikdo již toto místo v mém životě nemůže zaplnit. Miluji tě a navždy tě postrádám."

Manžel Saldanhaové Ben Barboza s dcerou Lishou

Foto: Toby Melville, Reuters

S emotivním projevem vystoupily i její děti. "Milujeme tě, maminko, odpočívej v pokoji a dohlížej na nás, prosím, dokud se v nebi opět neshledáme," řekla 14letá Lisha.

Policie podle listu The Guardian u Saldanhaové našla tři dopisy na rozloučenou. Jeden z nich se údajně bezprostředně týká telefonátu, druhý je určen rodině a souvisí s jejím pohřbem a třetí adresovala svému zaměstnavateli, ve kterém personál nemocnice kritizovala. Ředitel ústavu John Lofthouse přitom po její smrti prohlásil, že ošetřovatelka nebyla za svůj omyl nijak potrestána a že jí naopak po odvysílání telefonátu v rozhlase všichni zaměstnanci podpořili.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Sestry v Indii zapalovaly svíčky na podporu Jacinthy Saldanhaové

Video: Reuters

Saldanhaová ženu, která se jí představila jako britská královna, přepojila k ošetřovatelce Kate. Dvojice moderátorů australské stanice 2Day FM se v telefonu vydávala za královnu Alžbětu II. a prince Charlese.

Stanici nyní vyšetřuje australský úřad pro regulaci médií. Podle závazného vysílacího kodexu nesmí rozhlasová stanice vysílat výroky identifikovatelných osob bez jejich souhlasu. Stanice tvrdí, že se několikrát před odvysíláním telefonátu neúspěšně snažila kontaktovat nemocnici, která to ale popírá.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků