Hlavní obsah

V Kerčském průlivu vybuchl tanker a hořely dvě lodě. Čtrnáct mrtvých

V Kerčském průlivu, který odděluje Černé moře od Azovského a zároveň Rusy anektovaný poloostrov Krym od ruské pevniny, se vzňaly dvě lodě. V pondělí odpoledne o tom informoval server RT.com. O život přišlo nejméně čtrnáct lidí. Tanker, který převážel plyn, měl explodovat během přečerpávání suroviny do druhé lodě, uvedla agentura Interfax s odkazem na svůj zdroj. Oheň se posléze rozšířil i na druhou loď.

V Kerčském průlivu vybuchl tanker a hořely dvě lodě. Čtrnáct mrtvých

Podle informací ruské tiskové agentury TASS hořely dvě lodi plující pod tanzanskou vlajkou. Celkem na nich bylo 31 námořníků. Během přečerpávání kotvily lodě v mezinárodních vodách.

Námořníci ve snaze zachránit si život skákali do vody, odkud je tahali záchranáři. Nejméně čtrnáct lidí neštěstí nepřežilo, čtrnáct lidí se podařilo zachránit a osud dalších dvou není znám.

Kouř stoupající z požáru lodě v Kerčském průlivu

Foto: Stringer, Reuters

Teplota se vody pohybovala okolo čtyři stupně nad nulou. Do záchranné akce se zapojilo kolem desítky ruských lodí, uvádějí ruské zdroje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků