Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V jižním Walesu opakovaně najížděl 18letý mladík do lidí, čtyři zranění

Policisté v jižním Walesu ve městě Newport řeší od nedělního rána incident, při kterém osmnáctiletý mladík se svým vozem opakovaně najížděl do lidí před jedním z místních barů. Po chvíli z místa činu odjel, jeho vůz se později našel v plamenech. Čtyři zranění skončili v nemocnici, podle policie nejde o teroristický čin.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V jižním Walesu opakovaně najížděl 18letý mladík do lidí, čtyři zranění

Incident se stal kolem půl šesté ráno před nočním klubem Courtyard, kde se na chodníku i přilehlé silnici nacházelo větší množství lidí, uvedl server The Guardian.

Warning ⚠️ Distressing video. In #Newport #Wales this morning. So shocking. Hope everyone is okay. The bouncers really done a great job making sure everyone was safe and moved a few out of harms way. 👌🏼 What is wrong with people. 😒 Two women have received "potentially life changing injuries", according to a #GwentPolice statement . The driver left the scene following the incident at Cambrian Road at 05:30 BST and the car was found torched about two miles away. "This is a shocking incident for everyone involved," said Supt Glyn Fernquest. "Specialist officers are currently investigating and are appealing for information in relation to identifying the driver of this vehicle. "I'd like to just reassure the public that this incident is not believed to be terror related and has no links to the Newport marathon that is taking place." The vehicle, believed to be a Blue Ford C Max, collided with three women and a man. The driver of the vehicle is described as black and aged in his twenties. #CambrianRoad is closed while investigations continue.

Zveřejnil(a) Ben-Thomas Rees dne 29. duben 2018

Podle vyjádření manažera klubu Iftekhara Harise se mladík snažil se svým vozem projet, kvůli davu lidí se mu to ale nepovedlo. Když do některých lidí vrazil, k vozu se okamžitě seběhlo mnoho přihlížejících, kteří mu začali bouchat do auta a chtěli mu zabránit v odjezdu.

Mladík reagoval opakovaným couváním a opětovným popojížděním. Následně strhl vůz na chodník, kde postávali nebo seděli další lidé, zrychlil a z místa ujel.

Tři ženy a jeden muž skončili v nemocnici, u dvou z nich jsou zranění vážná. Vůz byl později nalezen několik kilometrů od místa činu v plamenech. Řidiče policie zadržela.

„Od rána vyšetřujeme incident, při kterém došlo ke střetu vozu s lidmi. Osmnáctiletý muž byl zatčen kvůli podezření z nebezpečné jízdy. Vyšetřování stále pokračuje,” uvedl mluvčí policie.

Jak dodal superintendant Glyn Fernquest, není tento čin hodnocen jako teroristický a rovněž nemá nic společného s maratónem v Newportu, který začal v neděli ráno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků