Hlavní obsah
Žralok modrý. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V chorvatském Dubrovníku se objevil žralok, lidé museli z vody

Pláž nacházející se na severní straně poloostrova Lapad u turistické oblasti Babin Kuk poblíž chorvatského Dubrovníku zažila v sobotu bleskovou akci místní policie. Všichni, kteří se koupali v moři nebo se věnovali některým z vodních hrátek, jako například jízdě na vodních lyžích, museli okamžitě z vody. Do vod populární pláže, která dostala jméno po brazilské Copacabaně, totiž zavítal žralok, píše server dubrovacki.dnevnik.hr a současně zveřejnil i video.

Žralok modrý. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V chorvatském Dubrovníku se objevil žralok, lidé museli z vody

Žralok nikoho nenapadl. Oblast prozkoumal a zmizel v hlubších vodách. Razantní postup policie, která pláž evakuovala, mnozí turisté i místní kritizují a považují ho za přehnaný.

„To je ale překvapení. Ryba v moři. Říká se, že policie nařídila, aby se ryby ve jménu zákona vzdaly,“ zní jeden komentář na sociální síti pod zveřejněným videem.

Hai im kroatischen Dubrovnik: Badegäste müssen Wasser verlassen Vergangenen Samstag filmten Badegäste in Dubrovnik...

Zveřejnil(a) Michael Juritsch dne Neděle 21. června 2020

Zřejmě to byl žralok mako krátkoploutvý nebo žralok modrý, oba se už v Dalmácii vyskytli. Mako je nejrychlejší žralok, dokáže plout rychlostí až až 70 km/h.

Žralok modrý dosahuje délky více než tři metry a váží až ke 400 kg. Obývá hlubší, zejména chladné vody mírného a tropického pásu, v nichž se dokáže se potopit až do hloubky 350 metrů.

Chorvatská Copacabana patří mezi nejoblíbenější pláže nejen kvůli pozvolnému vstupu do moře a bohatému zázemí pro sportovní vyžití, ale nabízí také krásný výhled na Elafitské ostrovy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků