Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Zavoral Libor, ČTK

V Černé Hoře zahynul při pádu český horolezec

Mladý český horolezec zahynul v neděli v Černé Hoře. Informovala o tom tamní média, podle nichž třicetiletý muž spadl při zdolávání hory Kučki Kom. Jeho kolegu ze stěny zachránila přivolaná Horská služba.

Ilustrační foto Foto: Zavoral Libor, ČTK
V Černé Hoře zahynul při pádu český horolezec

Horská služba sdělila, že horolezci se pokoušeli zdolat vrcholek, avšak ztratili přitom orientaci a jeden z nich spadl z útesu u hřebenu Jagorević a zabil se. Druhý, jednatřicetiletý horolezec zůstal ve stěně a záchranáři ho 20 minut po půlnoci bezpečně evakuovali.

Do akce, která začala ve večerních hodinách a skončila až dnes ráno, nasadila Horská služba mimo jiné i vrtulník. Hledat horolezce, který spadl, mohli záchranáři až po rozednění. Jeho tělo pak našli před pátou hodinou.

Za poslední dva týdny je to již druhé úmrtí českého občana v zemi. V polovině měsíce zemřel u kláštera Morača na východě Černé Hory 54letý turista, jemuž údajně uklouzla noha při fotografování a on se zřítil do 50 metrů hluboké rokle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků