Hlavní obsah
 

V centru Londýna se zřítil vrtulník

V centru britské metropole Londýna se během středeční ranní špičky zřítil vrtulník soukromé firmy. Podle svědků citovaných televizí SkyNews helikoptéra ve čtvrti Vauxhall narazila do jeřábu na rozestavěné výškové budově. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a devět zraněných, oznámila policie.

 
V centru Londýna se zřítil vrtulník

„Zřítila se rychle k zemi,“ uvedl jeden ze svědků.

Příčinou nehody mohla být špatná viditelnost v mlze. Stroj AgustaWestland 109 letěl dostatečně vysoko nad stavbou, ale jeho pilot mohl přehlédnout jeřáb čnící nad stavbou.

Na palubě vrtulníku byl pouze pilot, který je mezi oběťmi. Čtyři zranění, z nichž jednoho zachraňovali hasiči z hořícího auta, skončili v nemocnici. Jeden je v kritickém stavu.

Policie oznámila, že vrtulník letěl z Redhillu v hrabství Surrey do Elstree v hrabství Hertfordshire.

Kvůli špatnému počasí ale požádal o povolení přistát na heliportu v londýnské čtvrti Battersea a povolení dostal.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Vrtulník narazil do jeřábu a zřítil se na zem

Video: Reuters

Incident se udál v blízkosti staveniště, kde vyrůstá nová americká ambasáda. Stroj dopadl nedaleko Temže na silnici a vzplál. V místě naštěstí v tu dobu nebylo moc lidí ani aut, kolona vozidel včetně autobusu stála opodál na červené.

Vrtulník po dopadu hořel.

Foto: ČTK/AP

Plameny ale zachvátily dvojici aut, která v místě parkovala, a poškodily jednu budovu. Poškozen je i jeřáb na rozestavěné budově. Nad centrem Londýna se vznášel oblak černého kouře. Úřady evakuovaly několik sousedních domů.

Foto: Twitter

Poškozený jeřáb na místě pádu vrtulníku. Pilot asi jeřáb v mlze neviděl.

Foto: Stefan Wermuth, Reuters

Na místě zasahovalo 90 hasičů a kvůli nehodě byly dočasně uzavřeny také dvě trasy metra. Odpoledne se záchranáři zaměřili na stabilizaci poškozeného jeřábu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků