Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

V berlínských supermarketech bylo 140 kg kokainu mezi banány

V několika berlínských supermarketech firmy Aldi Nord policie objevila 140 kilogramů kokainu za zhruba sedm miliónů eur (cca 189 milionů Kč). Droga byla schovaná v krabicích od banánů.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
V berlínských supermarketech bylo 140 kg kokainu mezi banány

Podle sdělení listu Bild byl objeven kokain v krabicích s banány v několika samoobsluhách řetězce Aldi-Nord ve čtvrtích Spandau, Charlottenburg-Wilmersdorf, Lichtenberg, Marzahn-Hellersdorf a Treptow-Köpenick. Nejvíce ho bylo ve dvou supermarketech Aldi v Köpenicku, v jednom policisté zabavili 40 kg kokainu a v dalším 60 kilogramů.

Kokain byl nalezen i v krabicích s banány v Braniborsku.

Nález drogy potvrdil listu mluvčí policie, ale odmítl poskytnout další informace s tím, že případ je zatím veden jako tajný.

Podle berlínské zemské kriminálky muselo jít o omyl narkomafie, protože 140 kilogramů kokainu je příliš mnoho i berlínský trh. Uvedl to jeden z vyšetřovatelů. Vyšetřovatelé spekulují i o tom, že kokain mohl být určen pro trh ve Východní Evropě, ale krabice s banány skončily v berlínských samoobsluhách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků