Hlavní obsah
Replika Hitlerova obývacího pokoje a pracovny Foto: Michael Sohn, ČTK/AP

V Berlíně vystavili repliku části Hitlerova bunkru

Repliku části bunkru nacistického vůdce Adolfa Hitlera vystavilo ve čtvrtek soukromé muzeum v Berlíně, napsal ve čtvrtek server týdeníku Focus. Je umístěna v bývalém protileteckém krytu jen dva kilometry od místa skutečného bunkru, který byl po válce zbořen.

Replika Hitlerova obývacího pokoje a pracovny Foto: Michael Sohn, ČTK/AP
V Berlíně vystavili repliku části Hitlerova bunkru

Expozice znázorňuje Hitlerův obývací pokoj a kancelář z bunkru, ve kterém vůdce strávil v závěru prohrané druhé světové války poslední dny svého života. Stěnu zdobí obraz s portrétem Friedricha II. Na stole se nachází soška pastýře, v jednom rohu místnosti jsou pendlovky, ve druhém láhev s kyslíkem.

V bývalém protileteckém krytu je umístěna expozice Hitlerova bunkru.

Foto: Michael Sohn, ČTK/AP

Projekt ostře zkritizovalo přilehlé muzeum Topografie teroru. Podle tohoto střediska dokumentujícího nacistické zločiny jde o "show“. „Je to verze Disneylandu, vše jde pouze na efekt. Žádné vysvětlování, žádné dokumenty, žádná fakta,“ uvedl mluvčí muzea.

Kurátor výstavy Christoph Neubauer výtky odmítá. Tvrdí, že rekonstrukce Hitelrova pokoje je téměř identická. Byla vytvořena podle dobových fotografií a nákresů. Pokoj lze navíc navštívit jen v rámci prohlídek s odborným průvodcem. Výstava podle pojednává rovněž o konci války, která připravila o život desítky milionů lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků