Hlavní obsah
Belgičtí policisté Foto: Eric Vidal, Reuters

V Belgii vjel pick-up do hostů noční slavnosti, čtyři zranění

V Belgii vjel v neděli brzo ráno řidič do hostů na nočním festivalu ve valonském Bertrixu. Čtyři lidé byli hospitalizování, jedna dívka utrpěla vážná zranění. Mělo jít o záměrný čin, uvedla agentura Belga. Policie případ nevyšetřuje jako terorismus, ale jako pokus o vraždu.

Belgičtí policisté Foto: Eric Vidal, Reuters
V Belgii vjel pick-up do hostů noční slavnosti, čtyři zranění

Řidič vjel do lidí kolem 3:30 ráno. Poté i se dvěma spolujezdci utekl, ale policie je stíhala a dopadla až kolem 4:50 u Auby-sur-semois, uvedla prokuratura.

Na místě zasahovalo šest sanitek, které převezly zraněné do nemocnic. Mladá dívka z Redu se zlomenými nohami a pánví musela být v neděli ráno operována. Její stav je vážný, ale není v ohrožení života.

Místo činu

Příčina útoku zatím není objasněna. Útok byl podniknut na závěr festivalu, kdy se konal bál pod širým nebem. „Do té doby probíhalo vše dobře,“ řekl starosta Bertrixu Michel Hardy.

Podle webu L´avenir net došlo k hádce mezi skupinou mladých lidí a otcem se synem. Skupina si pak šla koupit brambůrky, když prorazil bezpečností bariéru pick-up a najel do nich.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků