Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Útok nožem v Saské Kamenici: Jeden mrtvý a tři těžce zranění

Jednoho mrtvého a tři těžce zraněné si v noci na neděli vyžádal spor na městských slavnostech v saském podkrušnohorském městě Saská Kamenice, který přerostl v útok nožem.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Útok nožem v Saské Kamenici: Jeden mrtvý a tři těžce zranění

K potyčce došlo okolo třetí ráno v centru města, uvedl server Die Welt. „Do konfliktu se zapojila desítka lidí. Zavražděný byl Němec, informace o národnosti dalších nejsou známy,” uvádí server. Několik lidí z místa činu uteklo a policisté po nich pátrají.

Policie zadržela dva podezřelé ve věku dvaadvaceti a třiadvaceti let a po dalších účastnících hádky pátrá. K obětem uvedla pouze to, že mrtvému bylo 35 let a zraněným 33, 35 a 38 let. O národnosti mrtvého ani zraněných policie neinformovala. List Freie Presse na svém webu uvedl, že do konfliktu se zapojilo několik cizinců.

Festival ukončili

Vyšetřovatelé prozatím neupřesnili, co bylo příčinou útoku. Vyloučili ale spekulaci, že zabitý se s dalšími dvěma muži, kteří utrpěli zranění, snažil chránit sexuálně obtěžovanou ženu.

Prokuratura i policie pouze uvedly, že do sporu bylo zapleteno asi deset lidí a že motiv je předmětem šetření.

Třídenního Městského festivalu v Saské Kamenici se účastnilo na 260 tisíc lidí. Slavnost ale byla po tragickému incidentu předčasně ukončena, informoval Die Welt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků