Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Jan Handrejch, Právo

Ukrajinští separatisté propustí 2000 vězňů, nemají pro ně jídlo

Správa samozvané Luhanské lidové republiky plánuje propustit 2000 vězňů, protože je nemá čím živit. Uvedl to v noci na čtvrtek ve svém vyjádření předseda luhanské vojenské a civilní správy Georgij Tuka.

Ilustrační snímek Foto: Jan Handrejch, Právo
Ukrajinští separatisté propustí 2000 vězňů, nemají pro ně jídlo

Tuka na své facebookové stránce oznámil, že se pro 2000 vězňů plánuje amnestie, protože se jim nedostává jídla. Dodal, že neplánuje domluvu s ukrajinskou stranou na převozu vězňů na území pod správou Kyjeva a předání dokumentů o jejich případech.

V Luhanské oblasti si přitom odpykávali tresty i lidé odsouzení za zločiny spáchané v jiných oblastech Ukrajiny.

Tuka dodal, že proces předání by nebyl nijak snadný: „Nejsou materiály o jejich případech, o rozhodnutí soudů o trestu nebo o zadržení, není se o co opřít.“

Spolupráce vázne

Jeho vyjádření jasně ukazuje neochotu spolupracovat s kyjevskými úřady, protože dokumenty o vězních má ukrajinská vězeňská služba a podklady k případům má ukrajinské ministerstvo vnitra nebo spravedlnosti.

Tuka podle Ukrajinské pravdy dodal, jak by zřejmě dopadlo předání trestanců: „Tito lidé by byli zadrženi strážemi. Nemají platné dokumenty,“ S nadsázkou dodal, že dokumenty vydané separatisty se uznávají jen při návštěvě veřejných záchodků.

Z Tukova vyjádření neplyne, jak vážných trestných činů se tito lidé dopustili ani kdy by se měla amnestie uskutečnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků