Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Leonhard Foeger , Reuters

Učitelka spadla při tanci z pivní lavice. Soud to uznal jako pracovní úraz

Německá učitelka, která na školním výletě v mnichovské pivnici tančila na stole, spadla a zranila si záda, má právo na bolestné. Podle rozhodnutí soudu ve Stuttgartu konala kantorka jen své pracovní povinnosti.

Ilustrační foto Foto: Leonhard Foeger , Reuters
Učitelka spadla při tanci z pivní lavice. Soud to uznal jako pracovní úraz

„Vystoupení na lavici ve slavnostním stanu mělo blízký přirozený vztah ke služebním povinnostem žalující," zněl verdikt správního soudu ve Stuttgartu.

Učitelka žalovala spolkovou zemi Bádensko-Württembersko, která jí odmítala platit bolestné. Nechtěla totiž uznat, že tanec na pivní lavici patří mezi povinnosti učitelky. Žena byla s pochroumanými zády měsíc v pracovní neschopnosti.

„Je to normální a společensky vhodné“

Soud uznal, že je "normální a společensky vhodné", když návštěvník pivního stanu tančí na lavici. Učitelka by se prý příliš stranila kolektivu žáků, kdyby se ke křepčení odmítla připojit.

Učitelka byla s třídou na školním výletě v květnu 2012. Na programu byla i návštěva jarních slavností a po nich učitelka zašla s některými žáky do pivního stanu. V těchto zařízeních se tancuje za doprovodu živé hudby, a to často i na lavicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků