Hlavní obsah
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Turecko varuje občany: Pozor na nepřátelské Němce, nebavte se o politice

Turecké ministerstvo zahraničí vydalo pro své občany i pro Turky žijící dlouhodobě v Německu varování. V Německu podle něj panuje nepřátelská atmosféra zaměřená proti Turkům, bývají svévolně obtěžováni úřady a raději by se neměli s nikým bavit o politice.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Foto: Wolfgang Rattay, Reuters
Turecko varuje občany: Pozor na nepřátelské Němce, nebavte se o politice

Turecko tak ještě zvyšuje napětí mezi oběma zeměmi. Občanům při cestách po Německu radí „opatrnost“. Hlavně se nemají „pouštět do politických debat“ a mají se vyhýbat předvolebním akcím či demonstracím, které organizují „teroristické organizace trpěné německými úřady“, uvedl rakouský server Standard.at.

Prohlášení je zjevnou reakcí na postup německé vlády, která také v létě upravila pokyny pro cestování do Turecka. V Německu prý probíhá „pravicově extremistický, ba dokonce rasistický diskurz“. Předvolební kampaň politiků je založena na „nepřátelství k Turecku“.

Ministerstvo také varuje, že turečtí občané jsou při příjezdu do Německa úřady „svévolně zdržováni, jsou jim pokládány různé otázky a zachází se s nimi bez úcty“.

Turecko-německá krize se vyhrotila také tím, že Turci zatkli několik německých občanů včetně korespondenta německých novin Die Welt Denize Yücela a bojovníka za lidská práva Petera Steudtnera.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků