Hlavní obsah
 

Tři Češi strávili kvůli bouři Xavier čtyři dny v odstaveném vlaku

Čtyři dny ve vlaku odstaveném v Německu kvůli bouři Xavier strávila trojice Čechů. Kuchař a dva číšníci se během nich podle listu Hagenower Kreisblatt živili převážně zásobami v jídelním voze a pivem. Vyrazili ale i na sběr hub.

 
Tři Češi strávili kvůli bouři Xavier čtyři dny v odstaveném vlaku

Bouře Xavier v minulém týdnu zasáhla rozsáhlé části Německa a přerušila desítky železničních spojení. V další cestě ve čtvrtek zabránila i mezinárodnímu rychlíku, který směřoval z Hamburku do Prahy. Poblíž obce Pritzier v Meklenbursku-Předním Pomořansku z něj bylo evakuováno všech 300 cestujících, trojice českých zaměstnanců jídelního vozu ale z příkazu nadřízených zůstala. Že tam budou čtyři dni, nečekali.

„Měli jsme zůstat ve vlaku. V jídelním voze je příliš mnoho zboží a peněz. Nemohli jsme pryč,” vysvětlil později jeden z mužů. „A máme Budvar a Plzeňský Prazdroj,” doplnil s úsměvem jeho kolega. K jídlu bylo třeba knedlo vepřo zelo, i když jen zastudena.

Popadané stromy v Hamburku

Foto: Bockwoldt Daniel, ČTK

Čas si trojice krátila mimo jiné sledováním filmů. Během čtyř dnů se ale vypravila také na houby nebo zavítala na jídlo do nejbližší vesnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků