Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: , Novinky

Třetina dětí se v Británii rodí migrantům

Skoro 30 procent dětí, které loni přišly na svět v Británii, se narodily matkám nepocházejícím ze Spojeného království. To je nejvíc od roku 1969, odkdy se tyto statistiky vedou.

Ilustrační foto Foto: , Novinky
Třetina dětí se v Británii rodí migrantům

První místo mezi matkami-migrantkami opět obsadily Polky, Poláci jako otcové skončili na druhé příčce, uvedla polská zpravodajská televize TVN 24 s odvoláním na údaje britských úřadů. Podle odhadů v Británii žije více než milión Polek a Poláků.

Loni Britky porodily 486 417 dětí, dalších 192 651 pak matky nepocházející z ostrovů. „V této kategorii vedou Polky, představující 10,8 procenta zahraničních matek dětí narozených v království. Polky porodily 20 779 dětí,” uvedla stanice.

Následují Pákistánky a Rumunky

„Od vstupu Polska do Evropské unie v roce 2004 emigrantky od Visly postupně stoupaly po příčkách tohoto žebříčku. V roce 2007 poskočily na třetí místo, v roce 2008 na druhé a v roce 2010 na nejvyšší příčku, na kterém jsou dodnes,” zdůraznila.

V přehledu údajů o zahraničních matkách v britských porodnicích za Polkami následovaly Pákistánky a Rumunky.

„Pokud jde o otce, jsme na druhém místě. Polské otce má 15 610 britských novorozenců. První místo patří Pákistáncům, třetí Indům,” dodala TVN 24.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků