Hlavní obsah

Vážná nehoda v přímém přenosu ukončila v sobotu večer vůbec poprvé za 29 let předčasně vysílání zábavné soutěže Wetten, dass...?, (Vsaďte se, že..?) na veřejnoprávní televizi ZDF. Aktér soutěže může skončit ochrnutý, uvedli v neděli večer lékaři.

Tragédie ukončila německou TV soutěž

Soutěžící Samuel Koch (23), student herectví, chtěl v jednom z nejsledovanějších pořadů na německých televizích s pružinami na nohou přeskočit postupně pět jedoucích aut o různé délce.

Ve veletržní hale v Düsseldorfu při zkouškách většinou uspěl, avšak dvakrát se nevyhnul pádu. „Jsem skeptický. Sázku nejspíš nevyhraji,“ svěřil se před přímým přenosem.

Samuel Koch se pokouší přeskočit auto

Foto: Hermann J. Knippertz, Reuters

„Je to velmi nebezpečná sázka. Musím se dívat stranou,“ přiznala v přímém přenosu moderátorka Michelle Hunzikerová (33).

Lidé se seběhli nad Kochem.

Foto: /Hermann J. Knippertz, Reuters

Samuel po saltu přes audi řízené otcem Christopherem Kochem dopadl na zem, kde zůstal bezvládně ležet. „Nedokážu to teď dál moderovat, jako kdyby se nic nestalo,“ ukončil přenos zdrcený moderátor Thomas Gottschalk, v němž by se krve nedořezal.

V první chvíli ovšem řekl jen: "Bolelo to?" Duchapřítomnější byla modelka Michelle Hunzikerová, která pořad moderovala s Gottschalkem, zavolala: "Rychle lékaře!"

Moderátor soutěže Wetten Das Thomas Gottschalk vidí, že Samuel Koch neuspěl.

Foto: Hermann J. Knippertz, Reuters

Zraněného Samuela lékaři ještě v noci na düsseldorfské univerzitní klinice operovali. Jeho stav se zlepšil, uváděla ještě v neděli v odpoledne agentura Reuters. Podle lékařů si komplikovaně poranil páteř, jeho stav je "vysloveně kritický" a po dvouhodinové operaci je udržován v umělém spánku, uvedla v neděli večer ČTK.

Podle šéfa düsseldorfské kliniky Wolfganga Raaba má komplikovaná zranění páteře a porušenou míchu. Raab kromě toho hovořil o známkách ochrnutí.

Kocha nakládají zdravotníci na nosítka.

Foto: /Hermann J. Knippertz, Reuters

Kanadský idol mladých Justin Bieber, který měl v soutěži zazpívat, pak na twitteru žádal své fanoušky, aby se modlili za Kocha. Nevystoupili ani obnovení Take That.

Samuel Koch při pokusu přeskočit auto narazil hlavou do čelního skla.

Foto: Hermann J. Knippertz, Reuters

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků