Hlavní obsah
Terorista z Londýna Khalid Masood Foto: Metropolitan Police/Handout , Reuters

Terorista z Londýna byl s někým ve spojení ještě tři minuty před útokem

Terorista, který ve středu v centru Londýna zabil čtyři lidi, byl ještě necelé tři minuty před útokem s někým ve spojení. Uvedl to v pátek serveru deníku Daily Mail, podle kterého Khalid Masood s kýmsi komunikoval prostřednictvím mobilní aplikace WhatsApp těsně před tím, než najel na Westminsterský most.

Terorista z Londýna Khalid Masood Foto: Metropolitan Police/Handout , Reuters
Terorista z Londýna byl s někým ve spojení ještě tři minuty před útokem

Vyšetřovatelé prověřují, zda Masooda někdo do poslední chvíle neřídil. K jeho činu se už přihlásil Islámský stát. Zpráva Daily Mail uvádí, že není jasné, s kým terorista komunikoval.

Dvaapadesátiletý Masood nejprve najel do lidí na chodníku Westminsterského mostu a několik desítek jich srazil. Za mostem pak narazil do plotu u britského parlamentu a vnikl za bránu, kde smrtelně pobodal policistu, který právě odcházel domů. Následně byl ochrankou zastřelen. [celá zpráva]

Zdravotníci odvážejí na nosítkách zraněného. Televize Sky News potvrdila, že na snímku je pachatel útoku.

Foto: Stefan Rousseau, ČTK/AP

Masood si vozidlo pronajal v Sussexu. Noc před útokem strávil v hotelu v přímořském Brightonu jižně od Londýna. Ředitel hotelu Sabeur Tuomi v pátek sdělovacím prostředkům řekl, že se atentátník choval mile, usmíval se a vtipkoval.

Útok u britského parlamentu

Foto: Mapy.cz s použitím Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků