Hlavní obsah
Zaměstnanci nemocnice v pákistánském Islámábádu přepravují těla zabitých horolezců. Foto: Sohail Shahzad, Reuters

Těla zavražděných horolezců přepravil na Slovensko vládní speciál

Slovenští horolezci Peter Šperka a Anton Dobeš, které před týdnem v Pákistánu zavraždili ozbrojenci z Tálibánu, budou mít státní pohřeb. Těla obou horolezců přivezl v sobotu nad ránem do Bratislavy vládní speciál.

Zaměstnanci nemocnice v pákistánském Islámábádu přepravují těla zabitých horolezců. Foto: Sohail Shahzad, Reuters
Těla zavražděných horolezců přepravil na Slovensko vládní speciál

Pákistánské vojenské letadlo, které převáželo těla zavražděných horolezců, mělo totiž technickou poruchu a muselo zůstat na letišti v ukrajinském Charkově. Slovensko proto vyslalo do Charkova vládní speciál.

„Teroristé je popravili zbabělým způsobem,“ uvedl po příletu do Bratislavy slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Slovenský premiér Robert Fico potvrdil, že horolezci budou mít státní pohřeb. „Uvažovali jsme o okolnostech, za nichž došlo k tomuto teroristickému útoku. Dospěli jsme k závěru, že Slovensko bylo reálně poprvé dotčeno terorismem se smrtelnými následky pro naše občany. Tento akt velmi jasně a důrazně odsuzujeme. Projevem závažnosti toho, co se odehrálo, by mohlo být zorganizování státních pohřbů pro oběti,“ vysvětlil Fico.

K útoku militantů došlo před týdnem pod vrchem Nanga Parbat. Ozbrojenci popravili několik zahraničních horolezců a jejich pákistánského průvodce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků