Hlavní obsah
 

Student střílel na ruské vysoké škole, jeden mrtvý tři zranění

Jednoho spolužáka ve čtvrtek zabil a další tři zranil 19letý student vysoké školy v Blagověščensku na východě Ruska. Po útoku spáchal sebevraždu, uvedly agentury TASS a Interfax. Policie se domnívá, že za tragédií byly zřejmě spory se spolužáky.

 
Student střílel na ruské vysoké škole, jeden mrtvý tři zranění

„Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka,” uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Střelec zabil 19letého mladíka. Další tři studenti ve věku 17, 19 a 20 let utrpěli zranění, kvůli nimž museli být převezeni do nemocnice. Stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba museli podstoupit operaci.

Policisté před vysokou školou v ruském Blagověščensku, kde se střílelo

Foto: Investigative Committee Of Russia, Reuters

Student čtvrtého semestru Amurské vysoké školy stavební a komunální ekonomiky začal střílet poté, co měl odejít z posluchárny, protože přišel pozdě. Když začal mladík střílet, vypukla panika, dodal zdroj z vyšetřování. „Lidé utíkali ze školy bez kabátů a bund.“

Na střelbu policii upozornil jeden ze studentů. Jako první byla na místě hlídka dopravní policie. Útočník na zasahující policisty střílel, poté se zabarikádoval v přednáškovém sále a nakonec obrátil zbraň proti sobě.

Policie dodala, že mladík držel zbraň legálně, měl ji registrovanou.

Studenti Amurské vysoké školy stavební a komunální ekonomiky střelce označili na nekonfliktního. „Byl to tichý spokojený kluk. Přišel do školy se zbraní a začal střílet,“ řekl jeden z nich podle agentury Interfax. K možné spekulaci o sporu s vrstevníky dodal: „Nikdo ho nešikanoval.“ Další student o něm řekl: „Byl dobrý, sportoval.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků