Hlavní obsah

Strauss-Kahn mě neznásilnil, byla to hra, řekla prostitutka a stáhla obvinění

Francouzská prokuratura stáhla v úterý obvinění ze skupinového znásilnění proti Dominiquovi Straussi-Kahnovi. Vyšetřovatelé ho podezřívali, že se činu dopustil v prosinci 2010 při večírku s prostitutkami v hotelu ve Washingtonu. Prostitutka, která někdejšího šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) obvinila, ale nyní změnila svou výpověď, uvedl server listu Le Monde. Strauss-Kahn začíná s novým podnikem.

Strauss-Kahn mě neznásilnil, byla to hra, řekla prostitutka a stáhla obvinění

Prokuratura se začala případem zabývat letos v květnu na základě výpovědi jedné z prostitutek, která byla se Straussem-Kahnem a s dalšími podnikateli na večírku ve Washingtonu. Žena původně tvrdila, že sex odmítla, ale že k němu byla donucena. Nyní však uvedla, že její odmítnutí bylo součástí "sexuální hry".

"Ve chvíli, kdy oběť souhlasí (se sexem), nejsou naplněny podmínky znásilnění a zločin tedy neexistuje," prohlásil prokurátor Frédéric Favre.

Rozhodnutí státního zastupitelství je důležitým vítězstvím pro Strausse-Kahna. Ten se přitom potýká i s dalšími obviněními ze sexuálních deliktů.

Pro Strausse-Kahna je stažení obvinění důležité, protože tento měsíc zahájila činnost jeho poradenská firma Parnasse, napsal The Daily Telegraph. Ta má podle firemního prohlášení poskytovat "konzultace, poradenství a informace v oblasti ekonomiky, nemovitostí a politiky ve Francii i v zahraničí". Firma sídlí v pařížské ulici Montparnasse, kde Strauss-Kahn žije po rozchodu se ženou. Na konferenci v Marakéši řekl: "Potřebujeme nové nápady, abychom se posunuli vpřed, doba si to žádá."

V síti sexuálních skandálů

Letos byl Strauss-Kahn ve Francii vyšetřován pro podezření z napojení na mezinárodní kuplířskou síť a policejní korupci kolem luxusního hotelu Carlton v severofrancouzském městě Lille. V této aféře byl koncem března předběžně obviněn z "napomáhání organizovanému kuplířství", za což mu hrozí až 20 let vězení. Prokuratura zkoumá, zda Strauss-Kahn věděl, že sexuální večírky, jichž se v letech 2010 a 2011 účastnil v severní Francii, v Paříži a ve Washingtonu a které údajně organizovali jeho známí podnikatelé, byly sjednávány s pasáky a prostitutkami.

Kvůli sexuální aféře se Strauss-Kahn také vzdal svého místa v čele MMF. Loni v květnu ho pokojská Nafissatou Diallová z newyorského hotelu Sofitel obvinila, že ji násilím přinutil k orálnímu sexu. Finančníkovi kvůli tomu hrozilo až 25 let vězení, americká prokuratura ale obvinění nakonec stáhla, protože se vynořily pochybnosti o důvěryhodnosti pokojské. Žena však Strausse-Kahna žaluje ještě v občanskoprávním sporu a požaduje po něm odškodné. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků