Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Stovka polských modelek se prodávala jako luxusní prostitutky

Více než stovka polských modelek si pod vedením "hvězd bulvárního tisku" přivydělávala v evropských letoviscích jako luxusní prostitutky. Se skandálním odhalením vyrukoval polský list Gazeta Wyborcza, podle kterého prokuratura právě předala případ soudu. Ke kuplířství se podle deníku přiznala pětice žen, včetně dcery známého hudebníka, která v síti působila společně se svou matkou.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Stovka polských modelek se prodávala jako luxusní prostitutky

Vše prý vyšlo najevo díky doznáním bývalého módního fotografa, který si momentálně odpykává trest za zneužívání nezletilých děvčat. Právě ten vyprávěl prokurátorům o modelkách prodávajících svá těla arabským šejkům a bohatým podnikatelům.

"Nevěřila jsem, že za nicnedělání lze vydělat tolik peněz. Sexu vůbec moc nebylo," tvrdila nejmenovaná modelka, která za pár týdnů ve společnosti arabského prince zinkasovala 10 000 eur (více než čtvrt miliónu korun).

Právě rockerova dcerka Joanna spolu s matkou Danutou vedly agenturu modelek, než je finanční potíže přiměly vyhledávat děvčata ochotná prodávat nejen zjev, ale i těla. Nejprve pár modelek vyslaly do nevěstince na Malorce, později se už domlouvali s individuálními klienty. Za zprostředkování inkasovaly několik stovek zlotých, zatímco modelka nejméně tisícovku (asi 6200 Kč).

Operaci však zakrátko převzala a ve velkém rozjela bývalá modelka, známá jako "Emi", která na doručování děvčat do lůžek boháčů vydělala statisíce až milióny.

"Celý den jsme na jachtě lovili ryby, až večer jsme poskytovali sexuální služby," vylíčila jedna z modelek výlet do Barcelony za skupinou ruských podnikatelů. Prý zprvu všechny zaskočilo, že půjde o sex, ale žádná dívka neodmítla. "Nikdo nás k ničemu nenutil," tvrdily modelky. Každá za čtyřdenní výlet dostala 2000 eur (asi 50 000 Kč).

Zpěvačka chtěla nalézt partnera

K pravidelným klientům patřil "princ Santo", údajně člen jedné arabské královské rodiny, za kterým modelky létaly do Courchevel ve francouzských Alpách. "Žádný nátlak nebyl. Dívky, které nepřistoupily na sex, dostávaly za den 200-250 eur. Ty, které sex neodmítaly, dvojnásobek," vyprávěla jedna z modelek. Každá dívka "Emě" vyplácela stovku eur jako provizi. Kuplířka si během tříměsíčního "výjezdu" vydělala desetitisíce eur, rekordmanka mezi děvčaty 100 000 eur (asi 2,5 miliónu Kč).

Lukrativní "výlet do Alp" zlákal i jednu známou zpěvačku. "Brala jsem to jako příležitost dostat se do společnosti, kde bych příjemně strávila čas a možná i nalezla partnera," vysvětlila vyšetřovatelům.

V létě obdobné výlety do Cannes znamenaly pro modelky denní honorář 500 eur plus spropitné od klientů, které v jednom případě dosáhlo i 20 000 eur.
Kuplířky se ke všemu přiznaly v naději na podmínečné tresty. I prokuratura připouští, že k obchodování s lidmi nedocházelo, protože modelky se prodávaly dobrovolně.

"Kde je poptávka, najde se i nabídka," tvrdí profesorka Magdalena Środová, expertka na etiku, která se přimlouvá za legalizaci prostituce. Podobný názor vyjádřila i většina debatujících na internetu, i když v katolickém Polsku s tím může být problém.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků