Hlavní obsah
Francouzští muži zákona a vojáci se během svátků nudit nebudou. Foto: Profimedia.cz

Sto tisíc policistů a vojáků. Tolik jich ve Francii zajišťuje vánoční bezpečí

Francouzská vláda vyslala kvůli obavám z teroristických útoků na vánoční svátky do ulic téměř 100 000 policistů a vojáků. Příslušníci bezpečnostních složek se zaměřují zejména na vánoční trhy, obchodní centra, církevní budovy, veřejnou dopravu a turistické památky, napsala agentura AP.

Francouzští muži zákona a vojáci se během svátků nudit nebudou. Foto: Profimedia.cz
Sto tisíc policistů a vojáků. Tolik jich ve Francii zajišťuje vánoční bezpečí

Jak uvedlo ve svém prohlášení francouzské ministerstvo vnitra, v souvislosti se "stále zvýšenou teroristickou hrozbou", bude na dnešní den a v pondělí nasazeno do ulic měst 97 000 příslušníků bezpečnostních sil.

Kromě nynějších vánočních svátků byla již dříve posílena bezpečnost i v období židovského svátku světel chanuka a podobná opatření se očekávají i během pravoslavných Vánoc v lednu.

Protiteroristická norma

Ve Francii na konci října vstoupil v platnost nový protiteroristický zákon, který prosadila vláda prezidenta Emmanuela Macrona. Protiteroristická norma posiluje pravomoci policie a legalizuje mimo jiné některé postupy, které umožňoval výjimečný stav.

Francie byla v posledních letech terčem několika teroristických útoků. Od počátku roku 2015 zahynulo při atentátech radikálních islamistů na francouzském území přes 240 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků