Hlavní obsah

Sopka Stromboli o sobě dala vědět mocnou erupcí

Jedna z nejaktivnějších sopek na světě na sebe opět upozornila. Vulkán Stromboli, který tvoří celý samostatný ostrov kousek od Sicílie, ve středu silně explodoval, informovala agentura DPA. Některým turistům se podařilo enormní erupci zachytit na video.

Sopka Stromboli o sobě dala vědět mocnou erupcí

Na sociální síti Twitter se zanedlouho objevily první reakce přítomných výletníků. „Právě jsme sledovali menší erupce přímo na Stromboli, jen co jsme ale odjeli, sopka vybouchla!“ komentovala britská turistka Nicole Bremnerová.

Někteří turisté explozi vyděšeně sledovali z náměstí u kostela ležícího na úpatí sopky. Místní obyvatelé se kvůli četnosti erupcí obávají třetího velkého výbuchu, uvedl italský deník La Repubblica.

Na rozdíl od poslední velké erupce Stromboli, kdy v jejím důsledku zemřel jeden člověk, se tentokrát nikomu nic nestalo, škody napáchala „pouze“ láva. Ta po cestě do moře ničila a podpalovala okolní vegetaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků