Hlavní obsah
Foto: ČTK/AP

Slovenští hasiči vyhrabali ze sněhu 16letou dívku

Velké štěstí měla 16letá dívka na severu Slovenska u obce Korňa, která ve čtvrtek zapadla do metr hlubokého sněhu a nemohla se hnout. Naštěstí měla u sebe mobilní telefon a přivolala pomoc. Z Čadce jí okamžitě vyrazilo na pomoc osm hasičů.

Foto: ČTK/AP
Slovenští hasiči vyhrabali ze sněhu 16letou dívku

Hasiči ji našli vysílenou a podchlazenou. Jak agentuře TASR řekl velitel dobrovolných hasičů Rastislav Fatura, muži uložili dívku na nosítka a zabalili ji do přikrývek. Donesli ji do vesnice, kde ji přeložili do sanitky, která ji přepravila do nemocnice v Čadci.

Situaci na Slovensku komplikuje další sněžení, které od pátečního rána zasáhlo prakticky celé území. Doprava je zpomalena a na některých místech kolabuje.

Horský přechod Čertovica je zcela neprůjezdný. Na silnici spadla lavina a sníh se zatím nepodařilo odklidit. Na části severního Slovenska stojí kolony kamiónů, které se nemohou dostat do České republiky ani do Polska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků