Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Slovenský policista přepadl pumpu a střílel na své kolegy

Slovenský policista s komplici v úterý nad ránem přepadl benzínovou pumpu v Nitře a postřelil dva zasahující kolegy. Tři údajní pachatelé včetně policisty již byli zadrženi, po čtvrtém se nadále pátrá. Případ se stal jen několik týdnů po smrti policisty v převleku, který byl zastřelen po fingovaném přepadení směnárny v Levicích.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Slovenský policista přepadl pumpu a střílel na své kolegy

Policejní hlídka zastavila v noci na úterý auto s lupiči, kteří přepadli čerpací stanici u Nitry. Z auta vystoupil jejich 39letý kolega a spustil palbu.

„Vystoupil z vozu se slovy – Chlapi, neblázněte, vždyť i já jsem policista – a začal střílet. To považuji za absolutní svinstvo,“ řekl na mimořádné tiskové konferenci policejní prezident Ján Packa. V následné přestřelce byli zraněni dva policisté a tři pachatelé. „Střílel člověk, který je u policie téměř 20 let, a po lidech, které znal. Propustíme ho z policejního sboru,“ dodal Packa.

Střelci hrozí až doživotí, ostatním pachatelům až 10 let. Mezi pachateli, kteří z čerpací stanice uloupili 135 tisíc slovenských korun, byli 33letý expolicista a další dva muži ve věku 26 a 22 let. Nejmladšímu se podařilo uprchnout a je po něm vyhlášeno celostátní pátrání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků