Hlavní obsah

Slovensko má první oběť prasečí chřipky

Slovensko má první úmrtí na virus A/H1N1 prasečí chřipky. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Čižmáriková potvrdila, že se obětí stala 48letá žena. Zemřela v pátek v bratislavské nemocnici.

Slovensko má první oběť prasečí chřipky

Mluvčí upozornila, že žena byla hospitalizovaná ve středu kvůli potížím se srdcem. „Přesnou příčinu úmrtí určí až pitva,“ dodala.

Slovenská média před dvěma dny spekulovala, že první obětí je roční chlapec, který rovněž zemřel v nemocnici v Bratislavě. Testy to ale nepotvrdily a úřady řeší, zda dítě nezemřelo následkem zanedbané péče.

Jednu oběť nové chřipky má i Česká republika, koncem října jí v karlovarské nemocnici podlehla jednatřicetiletá žena, která měla potíže se srdcem. [celá zpráva]

Náměstek generální ředitelky Světové zdravotnické organizace (WHO) Keidži Fukuda ve čtvrtek v Ženevě uvedl, že virus prasečí chřipky se stal převládajícím chřipkovým virovým kmenem na světě. [celá zpráva]

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků