Hlavní obsah

Lékaři nevěřili vlastním očím, když 45letému Ľubomírovi z obce Jastrabia u Michalovců naměřili v krvi sedm promile alkoholu. Jak uvedl server topky.sk, opakovaný test chybu vyloučil.

Slovák měl v krvi sedm promile

Tak vysoká hladina alkoholu je přitom podle zdravotníků neslučitelná se životem. Smrtelná dávka je už od čtyř promile výše.

Muže našli náhodní kolemjdoucí ve čtyři ráno ležícího na ulici před hotelem Družba. Ľubomír pil tvrdý alkohol a zapíjel ho pivem. Když lékaři zjistili, že v krvi má sedm promile, začali mu okamžitě ředit krev a odvezli ho do nemocnice v Michalovcích.

Muž přes den už normálně komunikoval s okolím. Podle záznamů vyšlo najevo, že od 30. října je v nemocnici už potřetí. Důvodem bylo vždy nadměrné pití alkoholu.

Traumatolog Eugen Lešo přiznal, že ve své praxi doposud naměřil maximálně pět promile. Sedm promile se podle televize Joj dá dosáhnout vypitím třiceti půl deci tvrdého alkoholu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků