Hlavní obsah
Billboardy SNS, které se objevily na Slovensku, budou přelepeny Foto: Ivan Vilček, Právo

Slotovy protiromské billboardy rozpoutaly na Slovensku vášně

V ulicích slovenských měst se objevily billboardy vládní Slovenské národní strany (SNS) Jána Sloty namířené proti romské menšině. Podle odborníků billboardy balancují na hranici trestního činu podněcování rasové nesnášenlivosti.

Billboardy SNS, které se objevily na Slovensku, budou přelepeny Foto: Ivan Vilček, Právo
Slotovy protiromské billboardy rozpoutaly na Slovensku vášně

Na billboardu je dobře živený potetovaný muž zjevně romského původu a text: „Abychom nekrmili ty, kteří nechtějí pracovat.“

Majitel reklamního prostoru ve středu rozhodl, že poutače se spornou politickou reklamou na vlastní náklady přelepí.

Europoslankyně za vládní stranu Smer-sociální demokracie Monika Beňová-Flašíková je zděšena a označila billboardy za rasistické. „Nemůžeme zasáhnout pouze proto, že by to přidalo SNS procenta,“ uvedla. Právník Ivan Kamenec označil billboardy za podněcování k rasové nesnášenlivosti.

Politolog Miroslav Kusý prohlásil, že smyslem existence SNS je boj proti Maďarům a Romům. „Žádný jiný program tato strana nemá,“ dodává Beňová-Flašíková.

Místopředsedkyně SNS Anna Belousovová tvrdí, že bilboardy nejsou rasistické ani protiromské. Podle ní statistiky ukazují, že „cikáni čerpají ze sociálního systému nejvíc a nechtějí pracovat.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků