Hlavní obsah
 

Sáblíkové po závodě gratuloval i Zeman

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na olympijských hrách v Soči stříbrnou medaili v závodě na 3000 metrů. Přišel jí pogratulovat i prezident Miloš Zeman, který závod sledoval přímo na stadiónu.

 
Sáblíkové po závodě gratuloval i Zeman

„Moc a moc gratuluji, říkal jsem holandskému králi, že už máte dvě zlaté medaile a jednu bronzovou, takže vám do sbírky chyběla ještě ta stříbrná,” řekl Sáblíkové Zeman.

Sáblíková Zemanovu přítomnost ocenila. Povídal mi: 'Já jsem to věděl'."

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou na závodě v rychlobruslení.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Závod sledoval Zeman se svou manželkou Ivanou a kardinálem Dominikem Dukou.

Prezident Miloš Zeman (vpravo v prostřední řadě) s manželkou Ivanou a doprovodem. Nahoře uprostřed je kardinál Dominik Duka.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Desetinásobná mistryně světa ale věří, že medailovou sbírku v Soči ještě rozšíří. Ještě ji čeká start na trati 5000 metrů a možná i na patnáctistovce. "Na pětce bude hodně nebezpečná Pechi (Claudia Pechsteinová) a pak Ruska Grafová, co skončila třetí. Zajela kola dost podobně jako já. Tam to bude hodně těžký. Navíc přibudou nějaké Holanďanky, nějaké odpadnou... Budu muset bojovat," uvedla Sáblíková.

O obhajobě bronzu na patnáctistovce krátce po prvním závodu mluvit vůbec nechtěla. "Ještě se uvidí. Zatím o tom nebudu mluvit, nezkoušela jsem žádná rychlá kola. Uvidíme, co řekne tady mistr," mávla znovu rukou směrem k trenérovi Petru Novákovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků