Hlavní obsah
Moskvu před čtyřmi dny zasáhlo husté sněžení. Foto: Profimedia.cz

Ruské řidiče uvěznil sníh, mamutí kolona může mít až 200 kilometrů

Oblast ruského města Tver postihlo silné sněžení už před čtyřmi dny, situace však nadále zůstává dramatická. Na hlavním tahu mezi Moskvou a Petrohradem uvízli řidiči osobních i nákladních aut v koloně, která v neděli dosáhla podle ruských médií délky 200 kilometrů. Poslední oficiálně hlášená délka kolony je 55 kilometrů.

Moskvu před čtyřmi dny zasáhlo husté sněžení. Foto: Profimedia.cz
Ruské řidiče uvěznil sníh, mamutí kolona může mít až 200 kilometrů

Dopravní inspektorát v neděli ráno oznámil, že osobní automobily a autobusy projíždějí po trase bez větších problémů, což ale popřeli lidé stojící v zácpě.

Agentura Interfax rovněž upozornila, že z Tveru, který leží na 700 kilometrové trase mezi Moskvou a Petrohradem, neodjíždějí autobusy ani jedním směrem. Jak uvedla zpravodajská televize Rossija 24, informace jsou protichůdné a situace nejasná, i proto řada dobrovolníků neváhá a nakupuje a odváží zásoby uvízlým řidičům.

"Lidi jsou ve sněžném zajetí už třetí den, postrádají jídlo a pití. Dobrovolníci jim povezou zásoby osobními automobily," citoval tverské dobrovolné záchranáře server Lenta.ru. Dopravní inspekce prý situaci řeší, rozestavěla polní kuchyně, nicméně někteří řidiči odmítli, že by se k nim pomoc dostala.

O situaci se zajímá i vicepremiér Dmitrij Rogozin, který na svém twitterovém účtu vyzval postižené kalamitou, aby sdíleli své aktuální zkušenosti na ruských silnicích. Slíbil, že nasbíraný materiál předloží zítra na schůzce s premiérem Dmitrijem Medveděvem.

U Tveru ve středu napadlo na 70 centimetrů sněhu, dvojnásobek "měsíční normy", a k tomu se přidal prudký vítr.

Podle úřadů se situaci podaří vyřešit do pondělního rána.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků