Hlavní obsah
 

Rozzuřený býk ve Španělsku přeskočil zábrany. Zranil celkem 19 lidí

Na první zářijovou neděli asi ještě dlouho nezapomenou lidé ve španělském městě Vidreres. Během večerních býčích zápasů totiž jeden z býků přeskočil zábrany, skočil mezi diváky a následně utekl na nedaleké parkoviště. Než jej policisté zastřelili, zranil celkem 19 osob, několik z nich vážně.

 
Rozzuřený býk ve Španělsku přeskočil zábrany. Zranil celkem 19 lidí

Rozzuřený býk přeskočil celkem dvě ochranné bariéry. Přímo v publiku zranil poměrně překvapivě pouze jednoho diváka. Záběry pořízené na místě ukazují, že zatímco mnozí s křikem utíkali ve snaze zachránit se před zuřícím zvířetem, jiní se jen schoulili a doufali, že je zvíře nenapadne.

Býk velmi rychle stadion opustil a vydal se na přilehlé parkoviště. Podle místních úřadů bylo zraněno celkem 19 osob, než zvíře místní policisté zlikvidovali.

Jeden člověk v kritickém stavu

Dva nejvážněji zranění lidé byli odvezeni do gironské nemocnice Josepa Truety, další dva zranění putovali do nedaleké nemocnice Santa Caterina. Jeden ze zraněných je podle místních úřadů v kritickém stavu.

Tamější radnice ve svém prohlášení uvedla, že nedělního incidentu lituje a místní policie již spustila vyšetřování. Těm, kteří byli následkem řádění býka zraněni, popřála rychlé zotavení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků