Hlavní obsah
Detektor lži. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Řidič srazil dívku autem a pak ji ubil k smrti

Srbskem v těchto dnech otřásá hrůzný případ únosu a vraždy školačky. Policie už dopadla vraha, našla i tělo oběti. Poté zveřejnila podrobnosti případu.

Detektor lži. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Řidič srazil dívku autem a pak ji ubil k smrti

Tragický příběh patnáctileté Tijany ze Subotice u hranic s Maďarskem začal 26. července krátce po půlnoci. Večer strávila s přáteli na fotbale v nedalekém Bajmoku. Při zpáteční cestě do Subotice se od přátel na chvíli oddělila – vrátila se do hlediště stadiónu pro mikinu, kterou tam zapomněla.  Slíbila, že je dožene, ale nepřišla.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Když se parta vrátila pro Tijanu na stadión, nikdo tam nebyl. Přes hodinu ji neúspěšně hledali v jeho okolí. Nakonec zalarmovali policii. Nemohli vědět, že Tijanu mezitím na silnici srazilo auto, které od nehody ujelo. Dívka přitom utrpěla jen lehčí zranění, zvedla se z vozovky a chtěla jít dál.

Silniční pirát se vrátil

Na místo se ale vrátil její pozdější vrah: pod záminkou, že ji dopraví do nemocnice, vlákal Tijanu do vozu. Pak ji odvezl asi deset kilometrů od místa nehody. Tam ji škrtil, svlékl do naha, pravděpodobně znásilnil a nakonec ubil k smrti. Přesné okolnosti ukáže soudní pitva.  Dívčino tělo pak vrah pohodil do strouhy a nahrnul na ně hlínu.

Mobil zmizelé dívky byl nalezen necelé dva kilometry od maďarské hranice, proto se do pátrání zapojila kromě srbské také maďarská policie a Interpol. Indicie nakonec dovedly srbské detektivy k čtyřiatřicetiletému řezníkovi z obce Surčin asi 30 kilometrů od Subotice.

Po testu na detektoru lži se přiznal

Po dvou dnech zapírání a testu na detektoru lži, který odhalil, že neříká pravdu, se ke zločinu přiznal a dovedl policisty k místu, kam pohodil tělo dívky. Ministr vnitra Nebojša Stefanovič oznámil, že žalobce bude pro vraha požadovat nejvyšší možný trest – v Srbsku to je 35 let vězení.

„Kvůli takovým zrůdám je mi líto, že jsme zrušili trest smrti. S tím jsme se v rámci proevropských změn asi unáhlili,“ řekl na adresu pachatele. „Jako rodič bych očekával, že ten, kdo něco takového udělá mému dítěti, dostane provaz,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků