Hlavní obsah
Britská policie. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ředitelka si po inspekci ve škole vzala léky a utopila se

Ředitelka základní školy v britském Galashiels nevydržela psychický tlak během inspekce v ústavu a vzala si život. V pondělí to uvedli policejní vyšetřovatelé. Tělo Irene Hoggové bylo nalezeno loni v březnu na odlehlém místě u Jedburghu. Zprávu přinesl server Daily Mail.

Britská policie. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ředitelka si po inspekci ve škole vzala léky a utopila se

Čtyřiapadesátiletá ředitelka vedla ústav celých 19 let a kromě učení se zabývala také jako každý řídicí pracovník i administrativou. Její bratr Robert policii uvedl, že sestra na tom byla před zahájením inspekce po psychické stránce velmi špatně a průběh kontroly byl pro ni zničující. Pitva prokázala úmrtí na předávkování léky a utopení.

„Nejen výsledky, ale celý proces ji mučil k nevydržení. Měla pocit, že celá její profesní kariéra je v troskách,“ řekl Robert Hogg.

Hoggové zbývalo jen pár měsíců do důchodu. Byla to poměrně uzavřená a osamělá osobnost. Jestli byly závěry inspekce po kontrole školních dokumentů tak závažné, že ředitelku dohnaly k sebevraždě, policejní zpráva neuvádí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků