Hlavní obsah
Britský princ Harry s manželkou Meghan na návštěvě Jihoafrické republiky Foto: Siphiwe Sibeko, Reuters

Princ Harry žaluje bulvár kvůli odposlouchávání telefonu

Britský princ Harry podává žalobu na vydavatele britského bulvárního deníku The Sun kvůli údajnému ilegálnímu odposlouchávání telefonní hlasové schránky. Oznámily to v pátek podle agentury Reuters Harryho úřad i vydavatelství News Group Newspapers.

Britský princ Harry s manželkou Meghan na návštěvě Jihoafrické republiky Foto: Siphiwe Sibeko, Reuters
Princ Harry žaluje bulvár kvůli odposlouchávání telefonu

"Jménem vévody ze Sussexu byla u vrchního soudu podána žaloba ohledně nezákonného odposlechu zpráv z hlasové schránky," oznámila Harryho mluvčí, aniž by sdělila bližší podrobnosti.

Také mluvčí vydavatelství News Group Newspapers potvrdila, že Harry žalobu podal.

Britský princ Harry a jeho žena Meghan

Foto: Toby Melville, Reuters

Harry a jeho manželka Meghan vévodkyně ze Sussexu měli opakovaně s bulvárem potíže. Meghan před několika dny podala žalobu na bulvární list Mail on Sunday, který údajně nezákonně zveřejnil její soukromý ručně psaný dopis. Meghan ho adresovala svému otci Thomasovi Markleovi, se kterým nemá dobré vztahy.

Podle Meghaniných právníků bylo zveřejnění dopisu součástí "kampaně této mediální skupiny", která zveřejňuje "chybné a úmyslně nactiutrhačné články" o ní a jejím manželovi.

Princ Harry

Foto: Siphiwe Sibeko, Reuters

Harry v emotivním vyjádření uvedl, že pronásledování bulvárem zabilo jeho matku, princeznu Dianu, a nechce přihlížet tomu, jak se to samé nyní děje jeho ženě. Diana zemřela v roce 1997 při automobilové nehodě v Paříži spolu se svým tehdejším přítelem, když se řidič jejího vozu snažil ujet bulvárním fotografům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků