Hlavní obsah
Princ Andrew na snímku z roku 2012 Foto: Sang Tan, ČTK/AP

Princ Andrew se kvůli sexuálnímu skandálu kolem Espteina stáhl z královských povinností

Princ Andrew, který má titul vévody s Yorku, oznámil podle BBC, že se stahuje z královských povinností, protože jeho vazby na finančníka Jeffereye Epsteina velmi narušují královskou rodinu. Epstein byl v minulosti odsouzený za sexuální delikty, kvůli novým obviněním ze zprostředkovávání sexu se dostal letos znovu do vazby, kde spáchal sebevraždu. Jedna z Epsteinových údajných sexuál­ních otrokyň uvedla, že byla donucena k sexu s princem. Ten to popírá.

Princ Andrew na snímku z roku 2012 Foto: Sang Tan, ČTK/AP
Princ Andrew se kvůli sexuálnímu skandálu kolem Espteina stáhl z královských povinností

V prohlášení vévoda s Yorku dodal, že hluboce sympatizuje s Epsteinovými obětmi a všemi, kteří byli skandálem nějak postiženi.

Vévoda čelí tlaku kvůli svým vztahům s Epsteinem, což ještě vyostřil rozhovor pro BBC, kdy řekl, že se s ním poprvé setkal v roce 1999 a seznámil se s ním přes svou přítelkyni, zatímco v dopise z roku 2011 uváděl, že to bylo na počátku 90. let.

Tento dopis byl otištěn poté, co list The Times informoval o existenci fotografie prince se 17letou Virginií Giuffrovou, která vypověděla, že byla donucena mít s vévodou sex. Princ však vždy popíral, že s ní měl sex nebo vztah.

Po rozvoru se od prince distancovalo několik firem, které se věnovaly charitě, naposled tak učinila BT.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků