Hlavní obsah
 

Příbuzní bin Ládina zemřeli při letecké havárii

Několik příbuzných zemřelého šéfa teroristické sítě Al-Káida Usámy bin Ládina zemřelo při nehodě soukromého letadla na jihu Anglie. Podle agentury AP to uvedlo velvyslanectví Saúdské Arábie v Londýně, které vyjádřilo rodině soustrast. Malý tryskový letoun Embraer Phenom 300 havaroval v pátek při pokusu o přistání na letišti Blackbushe.

 
Příbuzní bin Ládina zemřeli při letecké havárii

"Nehodu bohužel nikdo nepřežil. Na palubě byli čtyři lidé, včetně pilota," řekla mluvčí britské policie, aniž oběti identifikovala.

Saúdskoarabský velvyslanec v Londýně princ Muhammad bin Naváf Saúd bez uvedení totožnosti mrtvých vyjádřil na oficiálním účtu ambasády na Twitteru soustrast rodině bin Ládina, která je významným saúdskoarabským klanem s rozsáhlými podnikatelskými zájmy.

"Velvyslanectví bude věnovat případu maximální pozornost spolu s britskými úřady a snažit se o urychlené předání těl obětí (saúdskému) království k modlitbám a pohřbu," uvedl ambasador.

Letadlo skončilo na parkovišti

Britský bulvární list The Daily Mail napsal, že mezi čtveřicí zabitých na palubě soukromého tryskáče byla bin Ládinova nevlastní matka a sestra.

K neštěstí došlo na hranici hrabství Hampshire a Surrey na letišti Blackbushe, kam letadlo letělo z Milána. Na severu Itálie mají bin Ládinovi obchodní zájmy.

Letadlo při přistávání na letišti Blackbushe minulo runway a zřítilo se na parkoviště. Podle jednoho ze svědků se letoun blížil na přistání nezvykle velkou rychlostí. "Pak už jsem slyšel jen kvílící sirénu z řídící věže a viděl velký sloup černého dýmu," řekl BBC Geoff Pierce, který prý stroje na místním letišti často fotografuje během vzletu či přistání.

Nehoda není vyšetřována v souvislosti s terorismem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků