Hlavní obsah
Granáty nalezené v Trnavě

Při třídění odpadu v Trnavě našli funkční granáty

Dva funkční granáty jugoslávské výroby a krátkou střelnou zbraň našli pracovníci komunálních služeb při třídění odpadu ve slovenském městě Trnava. Na místě musel zasahovat policejní pyrotechnik.

Granáty nalezené v Trnavě
Při třídění odpadu v Trnavě našli funkční granáty

Jak ve středu informovala slovenská policie na sociální síti, nebezpečný nález oznámili v pondělí v podvečer pracovníci, kteří obsluhovali třídící linku na odpad.

Střelná zbraň nalezená v Trnavě

Foto: Policie SR

„V odpadu volně ležely dva granáty a krátká broková ubraň,“ uvedla policie. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o funkční granáty. Policisté předměty zajistili a odevzdali expertům, kteří je prozkoumají. „Kromě funkčnosti prověří také, zda zbraň nebyla použita k trestnému činu,“ dodala policie na sociální síti.

„Policie prověřuje všechny okolnosti, za nichž se funkční munice dostala do odpadu,“ dodala slovenská policie. Zároveň připomněla, že na Slovensku právě probíhá zbraňová amnestie, která umožňuje beztrestné odevzdání zbraní a munice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků