Hlavní obsah
Požár v Bratislavě v Jurkovičově ulici Foto: Hasiči SR

Při požáru v Bratislavě zahynuli matka se synem

Při požáru v paneláku v Jurkovičově ulici v bratislavské městské části Rača zemřela v noci na úterý matka s 53letým synem. Hasiči po uhašení požáru našli v bytě dvě těla.

Požár v Bratislavě v Jurkovičově ulici Foto: Hasiči SR
Při požáru v Bratislavě zahynuli matka se synem

Hořelo v předposledním podlaží paneláku. „Byt se ocitl v plamenech a na místo byli přivoláni hasiči. Okolí muselo být evakuováno,“ stojí na webových stránkách městské části Rača.

Bratislavští policisté vyšetřují okolnosti vzniku požáru. „V nočních hodinách jsme přijali oznámení o požáru v bytě v 11. podlaží. Po příjezdu hlídky se už na místě nacházeli příslušníci hasičského a záchranného sboru, kteří požár hasili,“ uvedla policejní mluvčí Lucia Mihalíková.

Server racaweb.sk konstatoval, že požár zpozorovali sousedé z okolních domů a včas upozornili na nebezpečí obyvatele paneláku, především ty v nejvyšším podlaží. „Ze srdce děkuji neznámým lidem, kteří si všimli požáru v našem domě, zavolali hasiče a pomocí zvonků nás vzbudili a upozornili na vzniklou situaci,“ uvedla obyvatelka domu Kornélia Matulová Plachá.

„Děkuju také všem sousedům, že jsme evakuaci zvládli bez jakékoli paniky a pomohli jsme si navzájem. Samozřejmě děkuju všem záchranným složkám,“ dodala Plachá.

Požár v Bratislavě v Jurkovičově ulici

Foto: Hasiči SR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků