Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Při opravě paneláku v Banské Bystrici dělníci našli část lidské ruky

Při zateplování panelového domu ve slovenské Banské Bystrici našli dělníci krabici, v níž byla mumifikovaná lidská ruka. „Jedná se o pravou ruku od zápěstí. Byla odtržena,“ řekl televizi Markíza jeden z řemeslníků.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Při opravě paneláku v Banské Bystrici dělníci našli část lidské ruky

Krabici dělníci objevili ukrytou pod dřevěným obkladem ve vstupní části do panelového domu na sídlišti Sásová. Obklad potrubí na teplou vodu je podle jedné z obyvatelek starý zhruba třicet let.

Nikdo neví, kdy se tam useknutá končetina dostala. „Podíval jsem se do krabice a okamžitě jsem volal policii,“ uvedl jeden z dělníků. Lékař zjistil, že se jedná o ženskou ruku, o její spodní část, dlaň s prsty. Ruka už byla mumifikovaná, pravděpodobně kvůli teplu z potrubí.

Případ vyšetřuje policie. „Začalo trestní stíhání kvůli ublížení na zdraví. Bylo nařízeno znalecké zkoumání,“ uvedla banskobystrická policejní mluvčí Mária Faltániová.

Obyvatelé paneláku byli z nálezu v šoku. „To nemyslíte vážně?“ reagoval na nález jeden z nich, který v domě žije třicet let.

Nikdo si ale nevzpomněl na žádnou událost, která se v domě stala a která by mohla s nálezem části lidské končetiny souviset. „Nic takového se tu nestalo,“ kroutil hlavou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků