Hlavní obsah
Při střelbě mezi domy na sídlišti v Děvínské Nové Vsi přišlo o život osm lidí včetně střelce. Foto: Profimedia.cz

Pozůstalí obětí masakru v Bratislavě dostali 300 eur

Příbuzní obětí srpnového masakru v bratislavské čtvrti Devínska Nová Ves dostali odškodnění 300 eur (přes 7000 Kč). Vláda jim přitom přiznala odškodnění ve výši 830 eur (téměř 20 tisíc Kč). Jak v pátek informuje deník Sme, stát přispěl na pohřeb obětí, proto pozůstalým vyplatil menší částku.

Při střelbě mezi domy na sídlišti v Děvínské Nové Vsi přišlo o život osm lidí včetně střelce. Foto: Profimedia.cz
Pozůstalí obětí masakru v Bratislavě dostali 300 eur

„Tři sta eur za život člověka. Je to katastrofa,“ neskrývala zklamání Mária Slezáková, sestra Stanislava Slezáka, kterého zabil masový vrah Ľubomír Harman.

Odškodnění vyplácelo ministerstvo práce a sociálních věcí. Mluvčí resortu Slavomíra Selešová uvedla, že příspěvek na pohřeb činil 500 eur, celkově tak příbuzní dostali 800 eur. V případě dvanáctiletého Jozefa Slezáka nebylo odškodnění vyplaceno vůbec, protože při masakru zahynula jeho matka i otec a sourozence neměl.

Stát odškodnil také zraněné. Z třinácti zraněných o to požádali tři. Například 20letý muž, kterého Harman zranil na balkónu, dostal 500 eur.

Harman byl členem střeleckého kroužku a 30. srpna zastřelil samopalem sedm lidí a následně spáchal sebevraždu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků