Hlavní obsah
 

Požár na Kanárských ostrovech se vymkl kontrole, evakuovány byly stovky osob

Požár, který během sobotního večera zachvátil třetí největší ostrov Kanárských ostrovů Gran Canaria, se vymkl kontrole. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám plameny zničily plochu o velikosti zhruba 900 hektarů. Z přilehlých vesnic musely úřady evakuovat podle agentury Reuters stovky lidí, britský server Daily Mail píše o zhruba tisícovce evakuovaných.

 
Požár na Kanárských ostrovech se vymkl kontrole, evakuovány byly stovky osob

Do boje proti plamenům bylo nasazeno devět hasicích vrtulníků a ve službě bylo 130 hasičů. Dva z nich museli být ošetřeni s popáleninami, žádná další zranění nebyla zaznamenána.

Ačkoliv se zdálo, že hasiči dostávají požár pod kontrolu a během noci na neděli byl stupeň nebezpečí snížen, během neděle byla letecká pomoc povolána zpět. Hasiči na sociálních sítích v neděli uvedli, že bojují za ostrov ze všech sil, připomněli však, že je rozsah požáru ohromil. Požár a kouř byl viditelný i z největšího ostrova Kanárských ostrovů Tenerife.

Neopatrné svařování

Obyvatelé z přilehlých vesnic na oblíbeném turistickém ostrově museli strávit noc v provizorních noclehárnách, jež byly zřízeny v tělocvičnách a školách. Vyklizen musel být také nejméně jeden kemp.

Pro podezření ze způsobení požáru byl zatčen 55letý Španěl, jenž čelí obvinění z neopatrného zacházení se svářecím zařízením na otevřeném prostranství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků