Hlavní obsah
Záchranáři na místě pádu Boeingu 737 MAX asi 50 kilometrů východně od Adis Abeby Foto: Profimedia.cz

Slovenský poslanec Hrnko měl původně sedět v havarovaném letadle

Poslanec slovenského parlamentu Anton Hrnko unikl smrti jen o vlásek. Společně s manželkou a dvěma dětmi měl sedět v letadle, které se v neděli zřítilo v Etiopii. Jeho rodina v letadle byla, všichni zemřeli.

Záchranáři na místě pádu Boeingu 737 MAX asi 50 kilometrů východně od Adis Abeby Foto: Profimedia.cz
Slovenský poslanec Hrnko měl původně sedět v havarovaném letadle

Hrnko měl cestovat na dovolenou společně s manželkou Blankou, dcerou Michalou a synem Martinem. Deníku Nový čas to potvrdil poslancův bratr Ján. „Poslanec si dnes vyčítá, že rodinu na tak daleký výlet vůbec pustil. Na světě mu kromě sourozenců nikdo nezůstal,“ konstatoval list.

Slovenský poslanec Anton Hrnko

Foto: Profimedia.cz

Hrnko se nakonec rozhodl zůstat doma, protože nechtěl nechat samotného 90letého otce své manželky, s nímž bydleli ve společném rodinném domě ve městě Stupava nedaleko Bratislavy. „Ještě ráno je vezl na nádraží. Teď si vyčítá, že jim to neměl dovolit,“ řekl Novému času Ján Hrnko. „S manželkou žili 40 let. Pro něj byla rodina vším,“ dodal poslancův bratr.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři prohledávají trosky zříceného etiopského letadla a odnášejí oběti

Video: Reuters

Výlet naplánoval syn

Výlet do Afriky naplánoval poslancův syn Martin, který pracoval v cestovní kanceláři jako turistický průvodce. Cestovní kancelář na sociální síti napsala, že Martin v roce 2018 absolvoval 74 letů, ve vzduchu strávil 295 hodin, nalétal přes 200 tisíc kilometrů, na cestách strávil 316 dnů.

„Byl to usměvavý, klidný muž, kterého cestování extrémně bavilo a v práci průvodce se našel. Rychle se zařadil mezi naše nejlepší průvodce,“ konstatovala cestovní kancelář, kde Martin pracoval pět let. „Byla jsem s ním v Kanadě. Byl to úžasný průvodce, upřímnou soustrast,“ napsala na sociální síti klientka cestovní kanceláře Mirka.

„Byl s námi v Tibetu v roce 2015. Byl stále pozitivně naladěn a sršel vědomostmi,“ přidal se Dušan. „Poznali jsme Martina na zájezdu v jižní Africe. Byl výjimečný, usměvavý a optimistický,“ dodala Eva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků