Hlavní obsah

Policisté v Aténách měli nutit imigranty svlékat se na veřejnosti

Řecká policie čelí obvinění z rasismu a potupného jednání s přistěhovalci. Několik jejích příslušníků údajně při zatýkání donutilo svléknout se na veřejnosti.

Policisté v Aténách měli nutit imigranty svlékat se na veřejnosti

Případ odstartoval jeden z řeckých deníků, který fotografie ze zatýkání uveřejnil. Na snímcích je patrné, jak policisté podezřelého donutili svléci si kalhoty a spodní prádlo.

Případ se odehrál v centru Atén, muž pocházel pravděpodobně z Asie nebo Blízkého východu. Fotografie, které deník nazval Obrázky z Guantánama v centru Atén, pořídili členové organizace na ochranu práv přistěhovalců. Její mluvčí celou kauzu označil za příklad extrémního rasismu.

Policie zahájila vyšetřování případu. Pokud se vina policistů prokáže, budou kázeňsky potrestáni.

Případ podrývá autoritu řecké policie, která se v poslední době snaží bojovat proti rozmáhající se kriminalitě v řadách přistěhovalců. V srpnu bylo například při bojích afrických drogových gangů těžce raněno jedenáct lidí. Krizovou oblastí je aténské náměstí Omonia, kolem kterého se ilegální přistěhovalci stahují a žijí zde v otřesných podmínkách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků