Hlavní obsah
 

Policie propustila muže, kterého podezřívá z brutálních útoků na koně

Francouzská policie v pondělí večer zatkla nejméně jednoho muže, který měl být zapletený do mučení a zabíjení koní po celé zemi. Ve městě Haut-Rhin, nedaleko hranic s Německem, zatkla 50letého muže, uvedla agentura AFP. Z ničeho ho ale neobvinila a v úterý kolem poledne ho propustila.

 
Policie propustila muže, kterého podezřívá z brutálních útoků na koně

Pátrací akci, do které se zapojilo asi čtyřicet policistů a jeden vrtulník, spustil v noci jeden chovatel z venkovské oblasti poblíž Dijonu. V noci spatřil na své pastvině dvě osoby. Kvůli podezření, že jde o pachatele brutálních útoků, přivolal policii. Podezřelým se však podařilo uniknout.

V rámci pokračujícího vyšetřování ale policisté zatkli 50letého nezaměstnaného muže z departementu Haut-Rhin, který je vzdálený zhruba 200 kilometrů od Dijonu. Policie ho ale z ničeho neobvinila a v úterý dopoledne muže propustila.

Už dříve policie uvedla, že nemá tušení, co je motivem brutálních útoků na zvířata. Připustila ale, že by se mohlo jednat o satanistický rituál, zvrhlý hon za trofejemi či plnění zvrácené výzvy ze sociálních sítí.

Ve Francii od počátku roku zaznamenali více než tři desítky případů, kdy neznámý pachatel či pachatelé koně a poníky pořezali, někdy jim vydloubli oko, uřízli genitálie nebo ucho. Případů výrazně přibylo v létě.

Ministr vnitra Gérald Darmanin ještě před zatčením slíbil, že poblíž pastvin se bude nově pohybovat více policejních hlídek. Případem se zabývá i další ministr Macronovy vlády Julien Denormandie, který má na starost zemědělský sektor.

Policie zveřejnila portrét jednoho z podezřelých a vyzvala chovatele koní, aby bedlivě sledovali své pastviny, nenechávali zvířata bez dozoru a případně nainstalovali bezpečnostní kamery.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků