Hlavní obsah
Mezinárodní letiště Schiphol v Amsterdamu (Ilustrační foto) Foto: Reuters

Policie zadržela lidi spojené s jednou z největších loupeží diamantů

V Nizozemsku a Španělsku bylo zadrženo sedm lidí spojovaných s jednou z největších krádeží diamantů v historii. Oznámila to nizozemská policie. Loupež se datuje do roku 2005, kdy byly diamanty v hodnotě více než 70 miliónů dolarů ukradeny na amsterodamském letišti Schiphol.

Mezinárodní letiště Schiphol v Amsterdamu (Ilustrační foto) Foto: Reuters
Policie zadržela lidi spojené s jednou z největších loupeží diamantů

Ozbrojení lupiči se 25. února 2005 v uzavřeném prostoru letiště, který měl být zabezpečený, zmocnili násilím speciálního transportéru letecké společnosti KLM pro přepravu cenných nákladů. Nikdo nebyl zraněn. Zásilka diamantů a šperků směřovala do belgických Antverp, které jsou centrem světového obchodu s diamanty.

Podle policie se podařilo v pátek a v sobotu v Amsterodamu a ve Valencii zatknout pět mužů a dvě ženy podezřelé z účasti na loupeži. Lupiči před 12 lety s diamanty, jejichž hodnota se odhaduje na 72 miliónů dolarů (1,8 miliardy korun podle nynějšího kursu) uprchli. Část lupu se podařilo rychle najít v autě, v němž skupina odjela, ale diamanty v hodnotě 43 miliónů dolarů se nenašly.

Všech sedm zatčených jsou Nizozemci a policie uvedla, že se je podařilo dopadnout na základě vyšetřování založeného na nově získaných informacích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků