Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jon Nazca, Reuters

Počet nelegálních imigrantů do EU loni klesl o čtvrtinu

Počet nelegálních překročení vnějších hranic Evropské unie loni oproti roku 2017 poklesl o čtvrtinu na odhadovaných 150 tisíc lidí, což je nejméně za posledních pět let. Informovala o tom v pátek pohraniční agentura Evropské unie Frontex. Většina migrantů podle ní dorazila do Španělska.

Ilustrační foto Foto: Jon Nazca, Reuters
Počet nelegálních imigrantů do EU loni klesl o čtvrtinu

Naopak Itálie, která podnikla kroky proti vyloďování migrantů zachráněných ve Středozemním moři, zaznamenala nejnižší počet příchodů od roku 2012 - zhruba 23 tisíc. Při vrcholu migrační krize v roce 2015 dorazilo do Evropy asi 1,1 milionu lidí.

Počet příchodů do Španělska se v roce 2018 naopak zdvojnásobil na zhruba 57 tisíc. Migranti pocházeli především ze subsaharské Afriky. Migrační trasa z Maroka na Pyrenejský poloostrov se tak stala nejfrekventovanější v Evropě.

Počet migrantů přicházejících do Řecka a na Kypr přes takzvanou východní středomořskou trasu vzrostl loni o třetinu oproti roku 2017 na 56 tisíc. Lepší život v Evropě hledali zejména migranti z Afghánistánu, Sýrie a Iráku.

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ve čtvrtek informoval, že loni zahynulo při pokusu dostat se přes Středozemní moře ze severní Afriky do Evropy celkem 2262 migrantů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků