Hlavní obsah
Ukrajinský voják na hlídce v Novotoškivském Foto: Gleb Garanich, Reuters

Po výbuchu miny uhořelo sedm ukrajinských vojáků. Povstalci mění taktiku

Osm ukrajinských vojáků přišlo za posledních 24 hodin o život na východě Ukrajiny, oznámil v úterý v Kyjevě mluvčí vlády pro otázky protipovstalecké operace ATO Andrij Lysenko. Většina jich zahynula, když pod automobilem vybuchla mina. Dodal, že vzbouřenci nyní mění taktiku. Dva mrtvé hlásí separatisté.

Ukrajinský voják na hlídce v Novotoškivském Foto: Gleb Garanich, Reuters
Po výbuchu miny uhořelo sedm ukrajinských vojáků. Povstalci mění taktiku

„Za posledních 24 hodin následkem bojů a během plnění bojových úkolů zahynulo osm ukrajinských vojáků, dalších pět jich bylo raněno,“ řekl Lysenko podle Ukrajinské pravdy

Nejtragičtější byl podle něj incident u obce Krasnohorivka. Auto, které převáželo ukrajinské ženisty, tam v pondělí večer najelo na minu a explodovalo. Uhořelo v něm sedm lidí.

Krasnohorivka sousedí s vesnicí Marjinka, kde došlo minulý týden k tvrdým bojům mezi vzbouřenci a armádou. [celá zpráva]

Stará Ukrajinka míjí ukrajinského vojáka na hlídce ve vesnici Novotoškivske.

Foto: Gleb Garanich, Reuters

Podle Lysenka po těžkých ztrátách během bojů u Marjinky mění separatisté taktiku. Soustřeďují se na provokativní ostřelování pozic ukrajinských vojáků a jednotlivé krátké výpady.

Příslušník Pravého sektoru střežící důl Butovka

Foto: Reuters

Kvůli bojům byla v oblasti zesílena činnost armády, aby se dařilo útočníky identifikovat a neutralizovat. Posíleny byly hlídky.

Povstalci byli taky pod palbou

Vojenský mluvčí doněckých povstalců Eduard Basurin prohlásil, že armáda za posledních 24 hodin porušila příměří šestadvacetkrát, zejména dělostřeleckými útoky na města Doněck a Horlivka.

Foto: Mapy.cz

Při ostřelování jednoho z doněckých obvodů utrpěla zranění žena, která krátce na to v nemocnici zemřela, uvedl Basurin.

BEZ KOMENTÁŘE: Následky ostřelování železniční stanice v Doněcku

Video: Ministerstvo informací Doněcké lidové republiky

Luhanské vedení uvedlo, že  ukrajinské síly porušily příměří ve čtyřech případech, přičemž byl u Stanice Luhanské zabit jeden separatista a další zraněn. Oznámila to agentura DNR s tím, že v luhanské oblasti ukrajinští vojáci zaminovávají přístupové cesty a lesy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků