Hlavní obsah

Po havárii autobusu na německé dálnici zůstává v nemocnici jeden zraněný

V německé nemocnici zůstává po středeční nehodě českého autobusu již pouze jeden zraněný. I ten by měl být v průběhu čtvrtka propuštěn. Uvedla to česká konzulka v Mnichově Zuzana Otčenášková. Při havárii zahynul šestnáctiletý mladík a 22 lidí bylo zraněno.

Po havárii autobusu na německé dálnici zůstává v nemocnici jeden zraněný

K nehodě došlo na dálnici A 93 v noci na středu kolem 01:40 SELČ u obce Schwarzenfeld, která leží asi čtyřicet kilometrů od západočeských hranic. Autobus s fanoušky, kteří se vraceli z návštěvy fotbalového turnaje v Mnichově, sjel z vozovky, spadl z asi pětimetrového srázu a převrátil se na střechu.

Z 57 cestujících vyvázla většina bez zranění nebo jen s menšími šrámy a mohla ještě týž den odjet náhradním autobusem zpět do východních Čech, odkud pocházela. Hospitalizovány musely být podle policie jen tři osoby - druhý řidič a dva pasažéři.

Cestující byli podle Otčenáškové také ve středu propuštěni z nemocnice v Ambergu po ošetření řezných ran a zlomeniny. "Předpokládám, že si je vyzvedla rodina, protože jsme je nechávali vyrozumět," uvedla konzulka.

Přes noc tak podle ní zůstával v nemocnici v Řezně jen náhradní řidič, který utrpěl zlomeniny. "Podle informací od zdravotníků by měl být dnes propuštěn," dodala Otčenášková k jeho aktuálnímu stavu.

Příčina nehody zůstává záhadou

Neznámou dále zůstává, proč se téměř nový vůz dopravní společnosti P-transport Broumov náhle ocitl na pravém kraji dálnice a převrátil se z náspu. Policie už ve středu vyloučila kolizi s jiným vozidlem i vliv alkoholu u dvaašedesátiletého řidiče. Také únava nebo mikrospánek jsou prý málo pravděpodobné, neboť muž byl za volantem teprve půldruhé hodiny.

"My je ještě neznáme a může to trvat velmi dlouho," řekl ve čtvrtek k příčinám havárie mluvčí policejního prezídia v Řezně Michael Rebele. Vyšetřovatelé podle něj musí nejprve vyhodnotit výpovědi řidiče a pasažérů a vrak autobusu musí prozkoumat znalec. "Ten byl už (ve středu) v noci na místě nehody a zajistil stopy," dodal mluvčí, který odhaduje, že objasnění nehody potrvá několik měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků