Hlavní obsah
Ustanvující zasedání obce Fekišovce Foto: Youtube Obec Fekišovce

Panovačná slovenská starostka zůstala sama, téměř všichni zastupitelé odstoupili

Čtyři z pěti obecních zastupitelů ve východoslovenské obci Fekišovce v okresu Sobrance složili funkce. Stalo se tak několik dní po propuknutí skandálu kolem zveřejněného videa, na němž je vidět arogantní chování Miloslavy Fedorové na úvodním zasedání zastupitelstva.

Ustanvující zasedání obce Fekišovce Foto: Youtube Obec Fekišovce
Panovačná slovenská starostka zůstala sama, téměř všichni zastupitelé odstoupili

Odstupující obecní zastupitelé odůvodňují svůj odchod zvýšeným napětím v obci po zveřejnění zmíněného videa. „Paní starostka s námi o vzniklé situaci nekomunikovala. Výrazně se zvýšilo napětí v obci. Pro uklidnění situace a s ohledem na další fungování obce jsme se rozhodli uvolnit své posty dalším zastupitelům, kteří se starostkou povedou obec,“ uvedli ve svém prohlášení zastupitelé.

Své písemné rozhodnutí doručili starostce, která to potvrdila. „Nyní se poradím s právníkem,“ dodala. Na uvolněná místa by měli nastoupit náhradníci. Starostové se na Slovensku volí přímo.

Starostka obce s 300 obyvateli nutila obecní zastupitele zpívat slovenskou hymnu, což vyznělo tragicky, protože někteří neuměli text druhé sloky. Fedorová pak dosti nevybíravým způsobem vyčítala jedné ze zastupitelek, že se při přečtení slibu nepostavila.

Fekišovce - prvé obecné zastupiteľstvo, zostrih

Na východe Slovenska, v okrese Sobrance, vedľa obce Hnojné, je obec Fekišovce. A znovu tam zvolili za starostku Miloslavu Fedorovú. Na youtube sa objavil takmer trojhodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva, a je to čisté zlato. Ak máte čas a veľa pukancov, prípadne hráte nejakú spoločenskú hru, alebo pijete, pustite si to celé tu: https://youtu.be/PviLlgq7Hkc My, spolu s adminom Marecom sme dnes celé popoludnie dumali, ktoré scény z tejto epickej ságy pre vás vybrať, aby ste si mohli užiť aspoň nejakú esenciu tejto mimoriadnej spoločneskej udalosti. Nakoniec sme skončili s týmto 12-minútovým výcucom. Je to niečo, čo by si mal pozrieť každý Slovák, každý sociológ a politológ a snáď aj psychológ. Tu priatelia je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny. Skrývala sa na obecnom zastupiteľstve obce Fekišovce. Príjemné sledovanie prajeme.

Posted by Zomri on Wednesday, January 9, 2019

„Já vás k tomu nemám co vyzývat, máte mít tolik inteligence, abyste se postavila,“ vyčítala ženě Fedorová. Ostatním zase vmetla do očí, že nepotvrdili svou účast na zasedání.

Video ze zasedání zastupitelstva shlédlo na internetu téměř 1,6 milionu lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků