Hlavní obsah
 

Oběťmi atentátu v Istanbulu jsou Izraelci a Američané

Centrem tureckého Istanbulu v sobotu dopoledne otřásla exploze. Výbuch na pěší zóně v ulici Istiklal poblíž Taksimského náměstí si vyžádal čtyři lidské životy. Zemřel i atentátník. Další 36 osob utrpělo zranění.

 
Oběťmi atentátu v Istanbulu jsou Izraelci a Američané

Mezi oběťmi jsou nejméně dva Izraelci a také dva občané USA, oznámili izraelský premiér Benjamin Netanjahu a Bílý dům. Předchozí informace hovořily až o třech zabitých Izraelcích a jednom Íránci. Čeští občané mezi zraněnými nejsou.

Podle televizní stanice CNN Türk měl výbuch na svědomí sebevražedný atentátník.

Turecké úřady ze spáchání útoku podezírají separatisty ze zakázané Strany kurdských pracujících (PKK) nebo takzvaný Islámský stát, uvedla agentura Reuters.

Turecký premiér Ahmet Davutoglu atentát odsoudil jako nelidský a ujistil, že Turecko bude pokračovat ve svém boji proti "centrům terorismu" s dosavadním odhodláním, dokud nebude terorismus zcela eliminován.

Na místě výbuchu jsou desítky policistů

Foto: Murad Sezer, Reuters

Nejmenovaný turecký činitel agentuře Reuters sdělil, že atentátník měl v úmyslu se odpálit jinde, ale od původního cíle ho odradila přítomnost policie.

Ulice Istiklal je oblíbenou obchodní tepnou v samém centru města, kde se pohybuje i velké množství turistů.

Minulý víkend vybuchla nálož v tureckém hlavním městě Ankara. Při atentátu přišlo o život 37 lidí. Zraněno bylo 125 lidí. K činu se přihlásila skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK). [celá zpráva]

Ulice Istiklal je oblíbenou obchodní tepnou v centru Istanbulu. Na místě po sobotním výbuchu hlídkují desítky policistů.

Foto: Murad Sezer, Reuters

Policejní automobil v místě sobotního útoku

Foto: Murad Sezer, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků